Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najciekawszych okolic Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim państw zazwyczaj nie jest prosta – przecież w niezbyt odległej przeszłości toczyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w pełni bezpieczny region który może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na faktycznie idealne wakacje.
Niezwykle ciekawym i równocześnie trochę niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niezwykle fascynująca, bo Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu nawet w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, ma do zaoferowania sporo rewelacyjnych zabytków które bez wątpienia zachwycą każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować niesamowite krajobrazy, dzięki czemu wakacje tu sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, gdyż na pewno jest to kraj godny poznania!
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Zobacz także pozostałe artykuły: